Dovolená u moře trochu jinak

Dovolená je čas strávený s rodinou či Vašimi nejbližšími. Nabízíme nejen lenošení na lehátku.

Západ slunce nad mořem, neomezený výhled, málo lidí. Ranní výběh, procházka či výlet na kole v klidném prostředí.

Pobyt v našem kempu není vhodný pro hosty očekávající večery strávené u televize či v „šumu“ města. Blízkost moře a přírody, možnost strávit čas v klidném rytmu a užít si blízkosti dětí a blízkých, to je naše nabídka.

bungalovybeda

Vybavení kempu

Navštěvnikum poskytujeme zdarma na soukromé pláži lehátka a slunečníky

Sportovní vyžití

  • cyklostezky mezi vinohrady a zajímavé trasy mezi vápencovými lomy
  • K dispozici Vám nabízíme v ceně pobytu, paddleboardy, kola, kanoe, petang, šipky, badminton, hřiště na volejbal, nohejbal,

Ostrov Pag a zvláště okolí města Novalja, Lunu a Kolanu je hojně využíváno cyklisty i mimo letní sezonu – v dubnu, květnu, září. Cestičky kolem pobřeží lze také využít k příjemným procházkám nebo joggingu.

Zajímavá místa

Další zajímavostí v okolí je jezírko sousedící s mořem 1 km vzdálené od kempu. Toto jezírko mění svoji plochu na základě výšky přílivu a odlivu. Na jeho dně v hloubce cca 50-100 cm je uloženo bahno, které příznivě působí na pokožku. Každou chvíli zde vidíte „černoušky“ kteří brouzdají jezírkem.

Ve stejné vzdálenosti leží ornitologická rezervace Kolansko blato, kde hnízdí množství chráněného středomořského ptactva.

Městečko Mandre vzdálené cca 10 minut chůze nabízí promenádu s malými bistry na břehu moře, tržnici, kde je možné nakoupit potraviny, obchodní centrum a rovněž dětské centrum s atrakcemi.

Ve vzdálenosti cca 7 km je malebné město Novalja, kde návštěvníci najdou vše typické pro přímořská městečka na Jadranu. Promenádu na břehu moře, útulné restaurace, večerní ruch typický pro jižní způsob života.

Ostrov Pag

  • Rozloha: 305 km²
  • Maximální délka: 60 km
  • Počet obyvatel: cca 8400
  • Hlavní město: Pag
  • Nejvyšší vrchol: Sveti Vid (348 m. n. m.)
  • Jazyk: chorvatština

Podnebí ostrova

Na ostrově vládne středomořské podnebí. Kvůli chladným větrům z pevniny (bóra) je však možné pěstování vinné révy, zeleniny, ovoce a oliv pouze v údolích. Rozšířen je chov ovcí, v jejichž stravě se vyskytuje tymián, rozmarýn či šalvěj.

Poloha ostrova

Ostrov Pag leží na pomezí oblasti Kvarnerského zálivu a Severní Dalmácie. Pro české návštěvníky je Pag velmi dobře dostupný. Navíc kromě trajektové, téměř kyvadlové dopravy během letních měsíců, je ostrov Pag spojen s pevninou i mostem.